İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öğrenci Meclis Başkanları İle "Demokrasi Eğitimi´´ Konulu Toplantı Yapıldı.

Okul Öğrenci Meclis  Başkanları İle "Demokrasi Eğitimi´´ Konulu Toplantı Yapıldı.

       İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa İSLAMOĞLU, Okul öğrenci meclisi temsilcileri ile yaptığı toplantıda; ilçemizin eğitimin her alanında, il genelinde yürütülen birçok faliyette öncü olduğunu belirtti. 1739 Sayılı Milli eğitimin Temel Kanunda Milli eğitimin temel ilkelerinden sayılan "Demokrasi Eğitimi´´ kapsamında yapılan çalışmaların öneminden bahsederek, okullarda sınıf temsilcilerinin ve okul temsilcilerinin seçimi, ilçe temsilcisinin seçimi...okullarda demokratik eğitimin amaçlarına uygun olarak yürütüldüğünün göstergesidir. Ayrıca okullarda demokrasi bilincinin kazandırılması ve beraberinde bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizin öğrencilerimize kazandırılmasının da öneminden bahsetti.

       Üçüncü bölge öğrenci meclis başkanları da eğitim gördükleri okullardaki eğitim faaliyetleri ve sosyal çalışmalar ile ilgili görüş ve önerilerini analatma fırsatı buldular. Tam bir demokrasi şöleninde geçen toplantıda demokrasi bilincinin okullarda yaygınlaştırılması amacıyla okul öğrenci meclisi temsilcileri kendi okullarındaki  faaliyetleri ile ilgili görüşlerini paylaştılar. 

21-03-201721-03-201721-03-2017

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.