İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL BİLGİ SİSTEMİNE(OGS) GİRİŞTE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

OKUL BİLGİ SİSTEMİNE(OGS) GİRİŞTE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Fatih projesi kapsamında okullarımıza kurulacak bileşenlerin planlaması ve analizlerinin doğru yapılabilmesi için tüm okullarımıza ait bilgilerin (konum, iletişim, deprem dayanıklılık bilgisi, durum bilgisi kendi binasını kullanıyor, geçici bina kullanıyor, kapanacak, yeni açıldı, mevcut donanım, talep edilen donanım vb) güncel olması önemlidir. Bilgilerin analiz ve sorgu yapmaya uygun olması için Bakanlık sisteminde bazı düzenlemeler yapılmıştır.

Yeni okulların açılması, eski binaların yıkılması, okulların kapanması, okulların bölünmesi, okulun yeni binaya taşınması, kurum kodunun ve türünün değişmesi gibi nedenlerden dolayı; okulların harita üzerinde yerleştirilmesinde, Fatih projesi kapsamında tesis edilen donanımların takip edilmesinde,  Fatih projesi kapsamında alımı ve sevkiyatı yapılacak donanımların planlamasında, Okullar tarafından yapılan donanım taleplerinin değerlendirilmesinde ve yaşanan sıkıntıların aşılmasında Okul Bilgi Sistemi (OBS) kullanılarak bilgilerin girişi ve güncellenmesi ilgi (a) ve (b) yazılarda istenmişti.

Söz konusu verilerin kontrol ve güncellemelerinin http://cbs.eba.gov.tr/ adresinden, Ek-1 ve Ek-2 de yer alan açıklamalar doğrultusunda yapılması ve eksik alanların 15 Ekim 2014 Çarşamba günü mesai bitimine kadar doldurulması gerekmektedir. Okul ve kurumlarımızın hassasiyetle bilgi girişlerini yapmaları gerekmektedir.

Ekli dosyalar kurum mail adreslerine gönderilmiştir.

 

OKUL BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞTE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLARLA İLGİLİ DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

   

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.