İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘MONEY MASTER-Improving Financial Literacy Among Youngsters’ (PARA UZMANI) PROJESİ

‘MONEY MASTER-Improving Financial Literacy Among Youngsters’ (PARA UZMANI) PROJESİ
‘MONEY MASTER-Improving Financial Literacy Among Youngsters’  (PARA UZMANI) PROJESİ

       

                  Money Master (Para Uzmanı) Projesinin ilk toplantısı Portekiz’de, 2. Toplantısı İspanya’da, 3. Toplantısı Litvanya’da, 4. Toplantısı Avusturya’da ve 5. Son toplantısı Türkiye’de düzenlendi. Son toplantıda, Cihat Kora Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda 20 Ekim 2014 Pazartesi Günü saat 13.30-17.00 saatleri arasında Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi okullarda görev yapan yaklaşık 250 İngilizce Öğretmeninin katılımı ile Proje Konferansı gerçekleştirildi. Konferans’a 5 Avrupa ülkesinden proje ortakları da katıldı.  Konferansın açılış konuşmasını Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa İSLAMOĞLU yaptı. Avrupa Birliği Komisyonu Yürütme Ajansı’ndan (EACEA) Konferansa katılan Proje Gözlemcisi Sayın Cecilia Liljegren de AB Merkezi Projelerini tanıttı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Sayın C. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN’de Konferansa katılarak ‘Finansal Okuryazarlık’ konusunda bir sunum yaptı. Proje Koordinatörü Portekiz’den Sayın Gonçalo Meireles de Konferansta projenin içeriği ve proje oyunu hakkında bilgiler verdi.

‘MONEY MASTER-Improving Financial Literacy Among Youngsters’

(PARA UZMANI) PROJESİ:

           ‘Money Master’ Avrupa Komisyonu Hayatboyu Öğrenme Programı fonlarından desteklenen 5 farklı Avrupa ülkesinden (Türkiye, Portekiz, İspanya, Avusturya, Litvanya) 6 kurumun birlikte yürüttüğü bir projedir. Proje sahibi Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’dür. Proje, 2012 Yılında Avrupa Birliği Komisyonu (EACEA) tarafından ‘KA3-ICT Multilateral’ başlığı altında hibe almaya hak kazanan Türkiye’den tek projedir.
Bu Projede, örgün ve yaygın eğitim ortamlarda kullanılmak üzere bilgisayar oyunu yapılarak gençlerin ‘Finansal Okuryazarlık’ becerilerinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Kasım ayı başında Projenin Oyunu 6 farklı dilde hazır olacaktır.

           Proje websitesi: www.moneyms.eu


PROJENİN AMAÇLARI:

 
        Proje ile üretilen ‘Para Uzmanı’ oyunu ile:

       Çocuklara ve gençlere bilgi ve beceriler kazandırarak ve finansal bağımlılıktan bağımsızlığa başarılı bir geçiş sağlayarak, onları hayattaki finansal sorumluluklara hazırlamak;

       Çocukların ve gençlerin davranışlarını daha çok para biriktirmeye, daha üretken olmaya, bilinçli para harcamaya ve sağlam sebeplerle para ödünç almaya öncülük ederek güçlendirmektir.

 

11111111111111


 

  

 

 

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.