İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka´da 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

Karşıyaka´da 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

Karşıyaka´da 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Karşıyaka’da büyük coşkuyla kutlandı. Tören, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Musa Yelek ’i n Hükümet Konağı Bahçesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Ege Deniz Bölge Komutanı Deniz Albay Hasan Çankaya ve eşleri, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Karşıyaka Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Özcan, Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Muammer Gezginci, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa İslamoğlu, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Musa Yelek, İlçe Emniyet Müdürü Metin Esen, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, Karşıyaka İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul ve kurum yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

99. Yıl Kutlama Şenlikleri Atakent Anadolu Lisesi’nde düzenlenen resmi törenle devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış, Sanem Özfidan isimli öğrencinin yaptığı konuşmayla gerçekleşti. Günün anlam ve önemi belirten konuşma, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Musa Yelek tarafından yapıldı. Yelek yaptığı konuşmada, Gençlik ve spor bayramını gurur ve sevinçle kutladıklarını, 19 Mayıs 1919’un vatan toprakları işgal edilerek, özgür yaşama hakkını elinden alınmak istenen bir milletin umutsuzluklara ve yılgınlığa kapılmadan inancı ile verdiği mücadelenin başlangıcı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından ulusal ve uluslararası başarılı sporculara ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Atakent Anadolu Lisesi ‘’okul marşının’’ okunmasının ardından öğrenciler tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve cevabı ve şiirler okundu.
Atakent Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu judo ve trampolin gösterisi, okul öğrencisi Ekin Ülvan’ın jimnastik gösterisi, gençlik ve spor ilçe müdürlüğünce hazırlanan güreş, aerobik ve jimnastik gösterileri, okul öğrencilerinin hazırladığı ritim gösterisi, zeybek, vals ve çiftetelli gösterileri izleyenlere coşkulu ve büyüleyici anlar yaşattı. Kapanış, Atakent Anadolu Lisesi korosuyla gerçekleşirken gençler Ata’larına yakışan bir kutlama yapmanın gururunu ellerinde bayraklarla yaşadılar ve yaşattılar.

 

 

21-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-2018

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.