İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka Lisesi Başarılarıyla Göz Dolduruyor...

Karşıyaka Lisesi Başarılarıyla Göz Dolduruyor...

Karşıyaka Lisesi yeni bir projeye daha imza atıyor...

       Devam etmekte olan Erasmus Projesi ile birlikte, Gençlik Köprüsü Projesi de kabul edildi. Okul Müdürü Fikret ARIKEL başkanlığında, proje sorumlusu Matematik öğretmeni Yasemin Yardım PALAMUTLU ve Beden Eğitimi öğretmeni Serpil ULU tarafından hazırlanan proje “Step by Step 10.000 steps -for Health” (Sağlık için -Adım adım 10.000 Adım) adını taşıyor.

       Bu kapsamda okuldan 5’i kız 5’i erkek olmak üzere 10 öğrenciyle birlikte 28 Mayıs-3 Haziran 2017 tarihleri arasında Almanya’ya gidilecek ve proje ortağı olan Rudolf Rempel – Berufskolleg ile çalışmalar yapılacaktır. Gençlik Köprüsü adlı proje, Almanya’daki kardeş okulda öğrenim gören pek çok Türk öğrencinin yanında Alman öğrenciler tarafından da çok ilgi görüyor. Sağlık için spor mantığından yola çıkılarak, günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri olan hareketsiz yaşama karşı bir duruş sergilemek projenin temel hedefidir.

       Proje, gençlerin hareketsiz yaşamın getireceği sorunlar ile ilgili farkındalıklarını arttırıp, hayatın içinde aktif rol almalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Proje süresince ve sonrasında da gençlerin ilgilerini canlı tutarak, hareketsiz bir yaşamın getireceği sorunlar ve bu sorunlara getirecekleri çözüm yolları ile ilgili, çeşitli projeler üreterek sağlıklı yaşama gençlerin aktif olarak katkıda bulunmaları hedeflenmektedir. Bu amaçla, projeye katılanların her gün 10.000 adım atmaları ve bu çalışmayı yaşam tarzı haline getirmeleri planlanmıştır. Proje ile Almanya ve Türkiye’den daha fazla genç birbiriyle iletişim kuracak. Hareketli yaşamın sağlık üzerindeki olumlu etkileri kavranarak pedometre kullanımı alışkanlık haline gelecektir. Katılımcılar bu gerçeğin farkına vararak, ömür boyu uygulamayı kullanmayı alışkanlık haline getireceklerdir. 

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.