İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa İSLAMOĞLU´nun Dönem Sonu Mesajı

2016-2017 Eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi münasebetiyle Karşıyaka İlçe Milli eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa İSLAMOĞLU dönem sonu kapanış mesajı yayımladı.
Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa İSLAMOĞLU´nun Dönem Sonu Mesajı

            Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Çok Kıymetli Veliler,

 

            2016-2017 Eğitim-öğretim yılının birinci dönemini, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 111 kurumda görev yapan 2623 öğretmen ve bu kurumlarda öğrenim gören 45,792 öğrenci ile birlikte bitiriyoruz.

            Bizler, eğitim hayatımız boyunca; öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim alabilmesi için, her öğrencinin bir değer olduğu bilinciyle, bireysel yeteneklerini ortaya çıkarıp daha da geliştirmeyi amaç edindik.

            Sevgili öğrenciler, yaklaşık beş aylık bir çalışmanın sonunda aldığınız karneler sizlerin bir dönem boyunca gösterdiğiniz performansın değerlendirilmesi olacaktır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlılık çok önemlidir. Bir düşünür: “Uçurtmalar rüzgâr gücü ile değil, o güce karşı koydukları için yükselirler.” diyor. Dolayıyla zorluklarla mücadele etmediğimiz, kararlılık göstermediğimiz sürece başarılı olmamız mümkün değildir. Bu faktörlerin hepsi bir arada olduğunda ise başarı kaçınılmazdır.

            Sayın Veliler;  öğrencilerin beş aylık bir eğitimin sonunda aldıkları karne, okuldaki ders durumlarını gösteren belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların onurunu zedeleyecek, özgüvenlerini yitirmelerine yol açacak davranışlardan uzak durmalıyız. Çocuklarımızın başarısızlığını sorun yapmayacağımız gibi, başarılarını da çok abartmamalıyız. Varsa problemlerimizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmeliyiz. 

            Değerli okul yöneticileri, öğretmen arkadaşlarım ve eğitim çalışanları;  öğretim yılının ilk döneminde, özveriyle yaptığınız projeler, sınavlar, kurslar, etütler, seminerler ve benzeri örnek çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Siz değerli eğitim yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve personelimizle daha iyi işler başaracağımıza, ilçemizin eğitimdeki başarısını daha üst seviyelere çıkartacağımıza gönülden inanıyorum.

            Beş aylık bir eğitim dönemine 15 günlük ara vermemize rağmen eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Çinli bir ozanın dediği gibi; “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüz yıl sonrası ise düşlediğin halkı eğit... Bir kez ürün verir ektiğin tohum. on kez meyve verir diktiğin ağaç, halkı eğitirsen yüz kez ürün alırsın…” işte bu düşünce ile eğitimin çok boyutlu bir sistem olduğu, ülkemizin yarınları için ciddiye alınması gerektiği bilinciyle çok gayret göstermeli ve daha verimli işler yapmalıyız.

            Bu vesile ile Tüm öğrencilerimizin on beş gün boyunca; sağlıklı, neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen arkadaşlarıma, yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. 

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.