İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı Coşkuyla Kutladı

 Karşıyaka 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı  Coşkuyla Kutladı


Kutlamalara Hükümet Konağının Bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa İslamoğlu tarafından çelenk koyma töreni ile başlandı. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Siyasi parti ve STK temsilcileri, kurum yöneticileri, belediye meclis üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa İslamoğlu Kırgızistan, Azerbaycan ve yurtdışından gelen çocukları kabul ederek, onlarla bir süre sohbet etti ve çeşitli hediyeler verdi. Yurtdışından gelen çocuklar da kendi ülkelerinden getirdikleri hediyeleri Müdürümüze sundu. Müdürlüğümüz makamına temsilen oturan Mavişehir İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Nazlı Özen, misafirlere eğlenceli anlar yaşattı. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM´nin açılışının 98. yıl dönümü kutlamaları Nebahat Alparslan Karadavut İlkokulu’nda şölen tadında devam etti. Burada yapılan törene Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Ege Deniz Bölge Komutanı Albay Hasan Çankaya, Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Özcan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, İlçe Emniyet Müdürü Metin Esen, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Siyasi parti ve STK temsilcileri, kurum yöneticileri, belediye meclis üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Sibel Özer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla başlayan tören çok farklı yörelerin danslarıyla devam etti. Valsin, modern dansın müzikallerin sergilendiği ve yöresel kıyafetleriyle alanı dolduran çocuklar renkli ve cıvıl cıvıl görüntüler oluştururken, ezbere okunan İstiklal Marşını ve koreografisi tören alanındaki herkesi büyüledi. 
Karşıyaka İlçe milli eğitimin düzenlediği resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Ege Deniz Bölge Komutanı Albay Hasan Çankaya tarafından verildi.
Törene katılan tüm öğrencilerin alanda toplanıp grup eşliğinde şarkılar söylemesi ve kokteyl ile biten tören tüm katılımcılara muhteşem anlar yaşattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz yaptığı konuşmada şunları söyledi:

´´Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz, bize bu bayramı hediye eden Atatürk’e minnet duymalı; onun hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini yakalamak ve geçmek için var gücümüzle çalışmalıyız.

Bizlere bu günü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığın ve hürriyetin destanını yazdı. Şimdi sıra sizlerde… Var gücünüzle çalışarak bu millete bilimin, teknolojinin çağdaş uygarlığın ve gelişmişliğin destanını yazacaksınız. Biz büyükler sizlere inanıyor, sizlere güveniyoruz.

Bir ülkenin eğitimi, o ülkenin çocuklarına bilgi ve beceri birikimi vermekle birlikte, öncelikle o ülkenin iyi bir vatandaşı olma niteliğin kazandırmaktır.
Türk Eğitim Sisteminin amacı, bunların yanında çocuk ve gençlerimize milli ve manevi değerlere sahip çıkan, bu değerleri daima yüceltmeye çalışan; vatanını, milletini, devletini ve bayrağını gönülden seven; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyan insanlar olarak yetiştirmektir.

Mithat Cemal Kutay diyor ki şiirinde: 
Gökler çıkabildin, uçabildinse derindir,
Tarihi kendin yazıyorsan, eserindir..
Bahsetme bugün sade dünün mucizesinden,
İnsan utanır sonra yarın kendi sesinden.
Asrın yaşamak hakkını vermez sana kimse;
Sen asrını üstünde izin varsa benimse;
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır…
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır..!

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle gazilerimizi şükranla anıyor, bir kez daha Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

24-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-2018

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.