İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Karşıyaka Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Elifnaz ŞENTÜRK Mostratec Bilimsel Proje yarışmasında dünya birinciliği elde etti.

   
İlçemiz Karşıyaka Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Elifnaz ŞENTÜRK Mostratec Bilimsel Proje yarışmasında dünya birinciliği elde etti.

01-11-201601-11-2016 

İlçemiz Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencisi Elifnaz Şentürk Materyal Mühendisliği dalında dünya1.liği ve Mekanik Mühendisliği dalında  dünya 2.liği  elde ederek Karşıyaka´mızı  ve ülkemizi gururlandırdı.

 

Brezilya’da düzenlenen dünyanın en geniş çaplı proje yarışmalarından biri olan MOSTRATEC Bilimsel Proje Yarışması’nda İlçemiz Karşıyaka Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Elifnaz ŞENTÜRK hazırladığı ´´Isıtma ve Soğutma Sistemlerini Bir Arada Kullanarak Sıcaklığı Sabitleyebilen Çoklu Odalı Cihaz´´  Projesi ile, 400 proje arasında Materyal Mühendisliği dalında dünya 1.si, Mekanik Mühendisliği dalında dünya 2.si oldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa İSLAMOĞLU Elifnaz ile birlikte Okul Müdürü Baki KAVAK, Müdür Yardımcısı Erdoğan KANAL’ı makamında kabul ederek kutladı ve Elifnaz ŞENTÜRK´ü başarısından dolayı tebrik etti.Sayın İSLAMOĞLU yaptığı açıklamada “Karşıyaka’ya, İzmir´e ve ülkemize dünya 1.liği kazandırdığı için Elifnaz´ı tebrik ederek, başarılarının devamını diliyorum. Gelecekte de yapacağımız çalışmalarla Karşıyaka’da eğitimde farkındalık yaratmaya devam etmeliyiz. Bu uğraşta olan herkese kapımız  açık, desteğimiz sonsuzdur.” dedi.

 

 

 

 

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.