İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beslenme Dostu Okullar Programı

Milli Eğitim Bakanlığı okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Beslenme Dostu Okullar Programı yürütülmektedir.

Avrupa bölgesindeki 17 ülkenin dâhil olduğu Dünya Sağlık Örgütünün “Nutrition Friendly Schools Initiatives-Beslenme Dostu Okul Girişimi” kriterleri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 20/09/2013 tarihinde imzalanan "Beslenme Dostu Okullar Projesi" işbirliği protokol ile Beslenme Dostu Okullar Protokolü güncellenmiştir.

Beslenme Dostu Okullar Programı 20.09.2013 tarihinden itibaren güncellenen protokol ve uygulama kılavuzu kapsamında yürütülmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen okullarımız Temel Eğitim Bölümü ile iletişime geçebilirler.


Beslenme Dostu Okullar Projesi ile ilgili dokümanlar:

Beslenme Dostu Okul Programı Uygulama

İşbirliği Protokolü

Beslenme Dostu Okul Başvuru Formu

Beslenme Dostu Okullar Denetim Formu

Ek 3 Okul Bilgi Formu

Okul Eylem Formu

Ön Değerlendirme Formu

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.