İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk´ün Annesi Zübeyde Hanım, Karşıyaka´daki Kabri Başında Anıldı

Atatürk´ün Annesi Zübeyde Hanım, Karşıyaka´daki Kabri Başında Anıldı

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 95´inci yılında, İzmir´in Karşıyaka İlçesi´ndeki kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Karşıyaka Kaymakamlığının düzenlediği ve onlarca sivil toplum örgütünün de katıldığı tören, 14 Ocak 2018 Pazar saat 10.00 da Zübeyde Hanım Anıt Mezar’da yapıldı. Törene, İzmir Vali Yardımcısı Uğur KOLSUZ, Karşıyaka Kaymakam vekili Çiğli Kaymakamı Kaya ÇITAK, Garnizon Komutanı Hasan ÇANKAYA, Karşıyaka Belediye Başkan vekili Muammer GEZGİNCİ, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İSLAMOĞLU, Siyasi Partilerimizin temsilcileri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül KOCAOĞLU, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın eşi Zehra AKPINAR, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Çoğunluğu kadınlar olmak üzere çok sayıda İzmirlinin ilgi gösterdiği tören, Zübeyde Hanım’ın kabrine çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Türk Anneler Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Feyza IŞIKLI bir konuşma yaptı. Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencisi Nehir SAVAŞ ’ın okuduğu “Atatürk’ün Annesi” adlı şiirden sonra, Türk Kadınlar Birliği Karşıyaka Şube Başkanı Mehpare ÖZKABA’nın konuşmasını protokol konuşmaları takip etti. KARGEM öğrencileri de kürsüye çıkarak Zübeyde Hanım’a yazdıkları mektubu okudu. Atatürk´ün en büyük emaneti Zübeyde Hanım’ın mezarı; çiçeklerle donatıldı, çelenkler sunuldu, dualar okundu. Karşıyaka Spor Kulübü´nün kadın voleybolcuları da anıt mezara karanfiller bıraktı.

15-01-201815-01-201815-01-201815-01-201815-01-2018

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.