İZMİR KARŞIYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KARŞIYAKA CUMHURİYET İLKOKULU´NDA YAPILAN BİR TÖRENLE KUTLANDI

                      İlçemiz Cumhuriyet  İlkokulu´nda düzenlenen 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama töreni Karşıyaka Kaymakamı Sayın Sadettin YÜCEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa İSLAMOĞLU, Ege  Deniz Bölge  Komutanı  Tuğ Amiral Sayın Süleyman MANKA,  İzmir Orman Bölge  Müdürü Sayın İbrahim AYDIN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, idareci, öğretmen,  birçok öğrenci ve  velilerinin katılımıyla  çoşkulu bir şekilde yapıldı.
2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM  YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI  KARŞIYAKA CUMHURİYET İLKOKULU´NDA  YAPILAN   BİR TÖRENLE KUTLANDI

 

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın  Mustafa  İSLAMOĞLU açılış töreninde yaptığı konuşmada;

"Sayın Kaymakamım, Değerli Meslektaşlarım, yarınlarımızın teminatı Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz, Kıymetli Konuklarımız sizleri en derin duygularımla selamlarken sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

       2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının devletimize, milletimize ve eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ederim. 08 Eylül tarihinde birinci sınıfa başlayan minik yavrularımızla, eğitim-öğretim yılı heyecanını yaşadık. Bakanlığımız bu yıl ilk defa, 5. ve 9. sınıfa başlayan öğrencilerimizin 8-15 Eylül tarihleri arasını uyum haftası olarak belirledi. Bugün ise, bütün öğrencilerimizle birlikte 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına başlayacak olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

      Her geçen gün, bir öncekinden daha fazla bilgi ve beceri isteyen yaşamımızda, çocuklarımıza daha nitelikli bir eğitim vererek, geleceğe hazırlamak en önemli görevimizdir. Bu görev bilinci ve sorumluluğu ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Karşıyakamız’da 2.700 öğretmenimiz, 1.400 derslikte 44.500 öğrencimizi modern dünyanın ve modern zamanların şartlarına ve gereksinimlerine göre donatmak, eğitmek ve öğretmek üzere hazır bekliyor.

      Atatürk diyor ki ‘Eğitimdir ki bir milleti hür, bağımsız, şanlı yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder’. M. Kemal Atatürk’ün gösterdiği bu hedefe ulaşmak ve milletimizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmayı hedefliyoruz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

       Uzun süren bir tatil döneminden sonra yeniden okula dönüyorsunuz. Bazılarınız da ilk defa bu yıl okulla tanışacak. Hiç hatırınızdan çıkarmayın ki biz, sizleri çok önemsiyor ve çok seviyoruz.

      Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, okullardaki yardımcı personel, çarşı-pazar, esnaf, anneler ve babalar bugün sizler için ayaktadır. Bu ilgiye, sevgiye ve size verilen bunca öneme, sizler çok çalışarak, vatanını milletini seven ve onun yücelmesi için elinden geleni yapan, milli ve manevi duyguları yaşayan ve yaşatan bireyler haline gelerek karşılık verebilirsiniz.

        Sizlerin gelecekte ülkemize yapacağınız katkıları görmek, bizim için en büyük mutluluktur. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Biz sizlere her zaman güveniyoruz.

 Saygıdeğer Velilerimiz,

        Öğrencilerimizin ilk öğretmenleri sizlersiniz. En temel bilgilerin ve özelliklerin ailede, hatta anne karnında verildiği unutulmamalıdır. Yaratılanlar arasında, en şerefli varlık olan insanoğlunun eğitiminin temeli, ailede atılmaktadır. Sevgi ve saygının, sağlam bir karakterin ve tüm olumlu – olumsuz kazanımların ilk verildiği yer aile ortamıdır. Onun için biz toplum olarak aileye, bilhassa anne eğitimine önem vermiş, aileyi kutsal bir yuva olarak görmüşüzdür.

    Dolayısıyla, öğretmelerimizin hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştırıcı, destekleyici bir tavır sergilemeniz, çocuklarımızın kaderini sadece  öğretmenlerimizin omzuna yüklememeniz, üzerinize düşen sorumlulukları en iyi biçimde yerine getirmeniz gerekmektedir.

        Modern hayatın gereği olarak çocuklarımızın yetişmesi ve şekillenmesi artık evden çok çevre şartlarının ve farklı ortamlardaki etkileşimin ürünüdür. Okul, sokak, arkadaş çevresi, televizyon, internet ve benzeri faktörler çocuklarımızın yetişmesinde bugün çok daha önemli bir yer işgal etmektedir. Onları okula teslim etmek yetmez, onları izlemek, gözlemek ve onlara her konuda destek olmak ebeveyn olarak bizlerin görevidir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

       2014-2015 eğitim-öğretim yılında da geleceğimizin teminatı, en değerli varlıklarımız, sevgili yavrularımızı sizlere emanet ediyoruz.

        Öğretmenlik mesleğini büyük bir gururla ve özveri ile yapmanız, yarınlara hazırlayacağınız  sevgili yavrularımızı bir yandan modern dünyanın gerektirdiği bilgilerle donatırken, diğer yandan da kültürümüzü, örf ve âdetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi yani kısacası, bizi biz yapan özelliklerimizi ve güzelliklerimizi öğretme gayreti içinde olmalısınız.

       Diğer taraftan onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci, Türkçe’yi doğru, etkili ve güzel kullanabilen bireyler olarak yetiştirmek asli göreviniz olmalıdır. Çünkü sizler, milletimizin geleceğine yön veren önderlersiniz!

        Sözlerime burada son verirken, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum" dedi.

11111111111111

 

Bahriye Üçok Bulvarı Karşıyaka Hükümet Konağı Kat2 Karşıyaka / İZMİR - 0 (232) 369 01 95 / 369 11 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.